Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-12-1
TNM2.5-6.5-12-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-12-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 12MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-12-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-12-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-12-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-12-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-12-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.472" (12.00mm)
Length - Overall0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-12-1
TNM2.5-6.5-12-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-12-1
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.5PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
MINI-FIT SMC VERT HDR 18CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
LINE FILTER 3.6MH 2 IDC SS COIL datasheet.pdf
IC CLK TRANSLATOR 2CH 100LBGA datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
SFD18S6 128GB ET HIGH SPEED SLC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf