Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-12-3
TNM2.5-6.5-12-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-12-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 12MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-12-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-12-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-12-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-12-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-12-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.472" (12.00mm)
Length - Overall0.945" (24.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-12-3
TNM2.5-6.5-12-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-12-3
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 125VAC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 6CKT datasheet.pdf
IC CPLD 12MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
MPPS⑩ Miniature Package Power Solutions 50V NPN LOW SATURATION TRANSISTOR IC datasheet.pdf