Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-21-1
TNM2.5-6.5-21-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-21-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 21MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-21-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-21-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-21-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-21-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-21-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.827" (21.00mm)
Length - Overall0.827" (21.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-21-1
TNM2.5-6.5-21-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-21-1
RES SMD 24.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS D-3500 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE GP 3KV 910A B43 PUK datasheet.pdf
RES 22K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2POS RA datasheet.pdf