Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-21-2
TNM2.5-6.5-21-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-21-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 21MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-21-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-21-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-21-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-21-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-21-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.827" (21.00mm)
Length - Overall1.062" (26.97mm) 1 1/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-21-2
TNM2.5-6.5-21-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-21-2
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 600MA NO 4-SOP datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN L16-20 WATERTITE 480V BLACK datasheet.pdf