Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-24-2
TNM2.5-6.5-24-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-24-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 24MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-24-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-24-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-24-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-24-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-24-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall1.181" (30.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-24-2
TNM2.5-6.5-24-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-24-2
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 16DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V TO39 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
FET RF LDMOS 150W H37248-2 datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf