Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-26-2
TNM2.5-6.5-26-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-26-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 26MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-26-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-26-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-26-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-26-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-26-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.024" (26.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-26-2
TNM2.5-6.5-26-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-26-2
IC INVERTER DUAL 1INPUT SC706 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN PIN 16-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RECEPT BD/BD 20POS .4MM SMD datasheet.pdf