Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-29-1
TNM2.5-6.5-29-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-29-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 29MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-29-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-29-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-29-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-29-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-29-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.142" (29.00mm)
Length - Overall1.142" (29.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-29-1
TNM2.5-6.5-29-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-29-1
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM5001 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS TIN SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf