Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-30-1
TNM2.5-6.5-30-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-30-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 30MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-30-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-30-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-30-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-30-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-30-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.181" (30.00mm)
Length - Overall1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-30-1
TNM2.5-6.5-30-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-30-1
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/8 NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
MOTION SENSOR V TYPE 5V DC 200CM datasheet.pdf