Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-34-1
TNM2.5-6.5-34-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-34-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-34-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-34-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-34-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-34-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-34-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-34-1
TNM2.5-6.5-34-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-34-1
TRANS NPN 150V 8A TO220FP datasheet.pdf
EPS200 HTSHRNK AD BK 3/16"X1' datasheet.pdf
IC INVERTER 9-BIT LP 24-CERPAC+G datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf