Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-49-2
TNM2.5-6.5-49-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-49-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 49MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-49-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-49-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-49-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-49-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-49-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.929" (49.00mm)
Length - Overall2.165" (55.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-49-2
TNM2.5-6.5-49-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-49-2
IC SUPERVISOR CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LS8EQ PRINTER, LABELS, CASE datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
END CAP FITTING datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf