Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-57-3
TNM2.5-6.5-57-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-57-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 57MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-57-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-57-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-57-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-57-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-57-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.244" (57.00mm)
Length - Overall2.717" (69.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-57-3
TNM2.5-6.5-57-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-57-3
CONN SPRING 23POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1411 SMD datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC XO 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
D4N-5B22 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf