Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-66-2
TNM2.5-6.5-66-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-66-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-66-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-66-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-66-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-66-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-66-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.835" (72.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-66-2
TNM2.5-6.5-66-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-66-2
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC PROG GAMM-VGEN 18CH 38VQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 100V datasheet.pdf