Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-72-1
TNM2.5-6.5-72-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-72-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 72MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-72-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-72-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-72-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-72-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-72-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.834" (72.00mm)
Length - Overall2.835" (72.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-72-1
TNM2.5-6.5-72-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-72-1
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 20A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK END PLATE PAP PDU6/10 datasheet.pdf
5003 DC CONNECTOR W/ FILTER 15A datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
6.56"X10" POLY FILM ALUMINUM A datasheet.pdf
FIBER OPTIC PANEL MNT ADPTR datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf