Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-76-3
TNM2.5-6.5-76-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-76-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 79MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-76-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-76-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-76-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-76-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-76-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.110" (79.00mm)
Length - Overall3.583" (91.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-76-3
TNM2.5-6.5-76-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-76-3
CONN RECEPT HOUSING 40POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 580MA 600 MOHM TH datasheet.pdf
CT/WA DESIGNERKIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.180" UNIV datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
1 FOOT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 17MM datasheet.pdf
IC FPGA LP 3502LUTS 1.2V 25WLCS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf