Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-79-1
TNM2.5-6.5-79-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-79-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 79MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-79-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-79-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-79-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-79-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-79-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.110" (79.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-79-1
TNM2.5-6.5-79-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-79-1
FILTER HIGH FREQ 47PF 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-23 datasheet.pdf
TAPE MASKING PERFORM 36MMX55M datasheet.pdf
INDICATOR HIGH PRO STR GREEN LED datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN MALE TERM TIN 14-18AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 493 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 datasheet.pdf