Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-80-2
TNM2.5-6.5-80-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-80-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-80-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-80-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-80-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-80-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-80-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.386" (86.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-80-2
TNM2.5-6.5-80-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-80-2
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER DSL DUAL-LINE WALLMOUNT datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 10K OHM 175W datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf