Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-83-3
TNM2.5-6.5-83-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-83-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 83MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-83-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-83-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-83-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-83-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-83-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.268" (83.00mm)
Length - Overall3.740" (95.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-83-3
TNM2.5-6.5-83-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-83-3
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL 2CH 28-SSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK EPS400 .700 BK 48 IN datasheet.pdf
RES 0.196 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
FAN MNT RIVET BLK 30A DUROMETER datasheet.pdf