Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-84-3
TNM2.5-6.5-84-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-84-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 84MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-84-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-84-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-84-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-84-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-84-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.307" (84.00mm)
Length - Overall3.780" (96.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-84-3
TNM2.5-6.5-84-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-84-3
RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64QFP datasheet.pdf
DAC 16BIT PAR OCTAL 56QFN datasheet.pdf
POWER STRIP 60" 15A 12OUT 15' datasheet.pdf
FUSE 1A 130V T/D LIFT TRUCK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 200A 1206 datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 2PVH 8COL datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ A CODED 1.0 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf