Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-90-1
TNM2.5-6.5-90-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-90-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 90MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-90-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-90-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-90-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-90-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-90-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.543" (90.00mm)
Length - Overall3.543" (90.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-90-1
TNM2.5-6.5-90-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-90-1
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 820MA 230 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X8G 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf