Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-93-1
TNM2.5-6.5-93-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-93-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 93MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-93-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-93-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-93-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-93-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-93-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.661" (93.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-93-1
TNM2.5-6.5-93-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-93-1
CONN RECEPT PIN .045-.065" .100" datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE TUNING 10V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf