Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-98-3
TNM2.5-6.5-98-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-98-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-98-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-98-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-98-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-98-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-98-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall4.331" (110.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-98-3
TNM2.5-6.5-98-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-98-3
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 25A 3PHAS PNL MNT datasheet.pdf
TRIMMER 220 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf