Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-99-1
TNM2.5-6.5-99-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-99-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-99-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-99-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-99-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-99-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-99-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall3.898" (99.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-99-1
TNM2.5-6.5-99-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-99-1
LABEL S LAM TED WHT 1.00 X 0.75" datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 484BGA datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
MS27467T17B6BN W/ TWINAX CON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf