Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-100-1
TNM2.5-8-100-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-100-1
Brief Description
RND STANDOFF M2.5 NYLON 3-15/16"
Datasheet Download
TNM2.5-8-100-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-100-1
QUANTITY
TNM2.5-8-100-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-100-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-100-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.937" (100.00mm) 3 15/16"
Length - Overall3.937" (100.00mm) 3 15/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-100-1
TNM2.5-8-100-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-100-1
CONN DIN MALE PLUG 3POS STR datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf