Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-11-3
TNM2.5-8-11-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-11-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 11MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-11-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-11-3
QUANTITY
TNM2.5-8-11-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-11-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-11-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.433" (11.00mm)
Length - Overall0.906" (23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-11-3
TNM2.5-8-11-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-11-3
IC SUPERVSR MPU 4.65V ADJ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER W/SGL CABLE datasheet.pdf
DSUB 26 M CRIMP NM G datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.89K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf