Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-13-1
TNM2.5-8-13-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-13-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 13MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-13-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-13-1
QUANTITY
TNM2.5-8-13-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-13-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-13-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.512" (13.00mm)
Length - Overall0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-13-1
TNM2.5-8-13-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-13-1
RES SMD 300 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED MINI BAYONET T3-1/4 6V BLUE datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.6A 187 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
ANT BKHAUL 24DBI 2.4GHZ 30" RTNC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf