Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-14-3
TNM2.5-8-14-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-14-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 14MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-14-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-14-3
QUANTITY
TNM2.5-8-14-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-14-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-14-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-14-3
TNM2.5-8-14-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-14-3
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
IC TXRX CEPT PRIMARY RATE 44PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMAL GOLD PCB FO datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf