Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-15-1
TNM2.5-8-15-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-15-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 15MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-15-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-15-1
QUANTITY
TNM2.5-8-15-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-15-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-15-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.591" (15.00mm)
Length - Overall0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-15-1
TNM2.5-8-15-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-15-1
DIODE MODULE 45V 200A TO244AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.2A TO-220 datasheet.pdf
NETWORK DEVELOPMENT FOR SN250 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8DFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 16A DO4 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf