Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-21-3
TNM2.5-8-21-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-21-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 21MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-21-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-21-3
QUANTITY
TNM2.5-8-21-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-21-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-21-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.827" (21.00mm)
Length - Overall1.299" (33.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-21-3
TNM2.5-8-21-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-21-3
LED 2.3X7MM GREEN PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 600MA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf