Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-23-2
TNM2.5-8-23-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-23-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 23MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-23-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-23-2
QUANTITY
TNM2.5-8-23-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-23-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-23-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.906" (23.00mm)
Length - Overall1.142" (29.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-23-2
TNM2.5-8-23-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-23-2
IC FLASH CONFIG 16M 44PLCC datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD HS LP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN SHROUD FOR 6POS RCPT W/PIN datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf