Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-33-1
TNM2.5-8-33-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-33-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 33MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-33-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-33-1
QUANTITY
TNM2.5-8-33-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-33-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-33-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.299" (33.00mm)
Length - Overall1.299" (33.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-33-1
TNM2.5-8-33-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-33-1
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 5V datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED ZPOWER COOL WHITE 6300K SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf