Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-39-2
TNM2.5-8-39-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-39-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 39MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-39-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-39-2
QUANTITY
TNM2.5-8-39-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-39-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-39-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.535" (39.00mm)
Length - Overall1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-39-2
TNM2.5-8-39-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-39-2
PCB COPPER CLAD POS 6X6" 1-SIDE datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
DUMMY RCPT FOR APD 1-7WAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf