Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-64-2
TNM2.5-8-64-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-64-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 64MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-64-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-64-2
QUANTITY
TNM2.5-8-64-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-64-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-64-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.520" (64.00mm)
Length - Overall2.756" (70.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-64-2
TNM2.5-8-64-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-64-2
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRIMP DIE datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT PLUG datasheet.pdf
4UF 250V 9.525X20.625 85C AXI datasheet.pdf
470UF 25V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf