Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-66-1
TNM2.5-8-66-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-66-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-66-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-66-1
QUANTITY
TNM2.5-8-66-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-66-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-66-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.598" (66.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-66-1
TNM2.5-8-66-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-66-1
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 500' datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
COVER HINGED STR 12X12X60" datasheet.pdf
INTERLEAVER/DEINTERLEAVER XP2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf