Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-67-3
TNM2.5-8-67-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-67-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 67MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-67-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-67-3
QUANTITY
TNM2.5-8-67-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-67-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-67-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.638" (67.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-67-3
TNM2.5-8-67-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-67-3
IDC CABLE - MPD34K/MC34G/MPD34K datasheet.pdf
Connector Header 56 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMO QUAD +3/5V R/R 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
IC PCI-EXPRESS X1 PHY 81-LFBGA datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE HORZ 2.5X0.078" BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 50W TO204AD datasheet.pdf
MICRO 21C SKT 18" 22759/11 NI datasheet.pdf