Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-77-3
TNM2.5-8-77-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-77-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 77MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-77-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-77-3
QUANTITY
TNM2.5-8-77-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-77-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-77-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.031" (77.00mm)
Length - Overall3.504" (89.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-77-3
TNM2.5-8-77-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-77-3
IC 10MHZ CMOS Z8000 SCC 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A 2WPACK datasheet.pdf
60704-11 TOOLING WASHER datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REDRIVER SAS/SATA 36VFQFPN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 90POS datasheet.pdf