Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-13-3
TNM3-6.5-13-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-13-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 13MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-13-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-13-3
QUANTITY
TNM3-6.5-13-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-13-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-13-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.512" (13.00mm)
Length - Overall0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-13-3
TNM3-6.5-13-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-13-3
CONN HOOD TOP ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
FUSE CERM 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC V-F CONV SYNCH MONO 5V 16CDIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 2A datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf