Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-19-2
TNM3-6.5-19-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-19-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 19MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-19-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-19-2
QUANTITY
TNM3-6.5-19-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-19-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-19-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.748" (19.00mm)
Length - Overall0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-19-2
TNM3-6.5-19-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-19-2
CONN HEADER 13POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 9A HS INV 8-SOIJ datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/PIN WALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
FLASH AH321 USB 2.0 2GB COM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf