Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-22-3
TNM3-6.5-22-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-22-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 22MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-22-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-22-3
QUANTITY
TNM3-6.5-22-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-22-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-22-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-22-3
TNM3-6.5-22-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-22-3
CABLE CAT5 FTP PATCH YELLOW .5M datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 14-22AWG datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 40POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 12POS 3.81MM BLK datasheet.pdf