Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-22-3
TNM3-6.5-22-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-22-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 22MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-22-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-22-3
QUANTITY
TNM3-6.5-22-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-22-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-22-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-22-3
TNM3-6.5-22-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-22-3
IDC CABLE - CKR40G/AE40M/CKR40G datasheet.pdf
LIGHT PIPE .145" PNL MNT datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLK/RED LENS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 7.62MM BLACK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 24A 8HWSON datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
CONN PIN RT SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf