Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-24-3
TNM3-6.5-24-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-24-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 24MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-24-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-24-3
QUANTITY
TNM3-6.5-24-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-24-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-24-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall1.417" (36.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-24-3
TNM3-6.5-24-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-24-3
Crystal 1.0000MHz 30ppm 13pF -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM10S/AE10M/HDM10S datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15.8KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.61A 39 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 9POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.98" BLCK/WHT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf