Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-25-1
TNM3-6.5-25-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-25-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 25MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-25-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-25-1
QUANTITY
TNM3-6.5-25-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-25-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-25-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.984" (25.00mm)
Length - Overall0.984" (25.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-25-1
TNM3-6.5-25-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-25-1
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SCR THY PHASE LEG 2200V WC-500 datasheet.pdf
CONN SSL HDR 3POS 3.5MM SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 1% 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES 160 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES 11.011K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf