Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-28-2
TNM3-6.5-28-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-28-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-28-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-28-2
QUANTITY
TNM3-6.5-28-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-28-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-28-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-28-2
TNM3-6.5-28-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-28-2
IC MCU 32BIT FLASH BGA-416 datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
MT-RJ TO SC SIMPLEX LLEAD datasheet.pdf
DEMO KIT FOR CR95HF 13.56MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYST-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN PIN SPLICE ALUMINUM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf