Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-44-1
TNM3-6.5-44-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-44-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 44MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-44-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-44-1
QUANTITY
TNM3-6.5-44-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-44-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-44-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.732" (44.00mm)
Length - Overall1.732" (44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-44-1
TNM3-6.5-44-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-44-1
CONN AUDIO JACK 3.5MM STEREO datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FOAM BLACK COND LEAD INS GRADE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET 1MM DIMM DDR3 240CKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
F3SJ-A1445P20 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf