Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-49-1
TNM3-6.5-49-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-49-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 49MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-49-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-49-1
QUANTITY
TNM3-6.5-49-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-49-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-49-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.929" (49.00mm)
Length - Overall1.929" (49.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-49-1
TNM3-6.5-49-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-49-1
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR 1.25M 48TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .625" HOLE datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf