Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-51-1
TNM3-6.5-51-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-51-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-51-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-51-1
QUANTITY
TNM3-6.5-51-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-51-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-51-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall2.008" (51.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-51-1
TNM3-6.5-51-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-51-1
CBL RIBN 50COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 22POS 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1800A 600VAC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HDR SLOTTED VERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf