Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-51-3
TNM3-6.5-51-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-51-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-51-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-51-3
QUANTITY
TNM3-6.5-51-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-51-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-51-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall2.480" (63.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-51-3
TNM3-6.5-51-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-51-3
DELTA CONN 50 POS PLUG W/INSERT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 6UCSP datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 652BGA datasheet.pdf
IC TXRX FLEXRAY 20-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf