Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-63-1
TNM3-6.5-63-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-63-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 63MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-63-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-63-1
QUANTITY
TNM3-6.5-63-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-63-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-63-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.480" (63.00mm)
Length - Overall2.480" (63.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-63-1
TNM3-6.5-63-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-63-1
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE 0.16A HOLD datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 42PS GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf