Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-64-1
TNM3-6.5-64-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-64-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 64MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-64-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-64-1
QUANTITY
TNM3-6.5-64-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-64-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-64-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.520" (64.00mm)
Length - Overall2.520" (64.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-64-1
TNM3-6.5-64-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-64-1
IC TRANSCEIVER RS485 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IND DELAY LINE 1.47NS 1 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,YEL,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RADIAL BRISTLE DISC THIN BRISTLE datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 19.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
T-3 1 4 BULB SOCKET BAYONET datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf