Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-69-1
TNM3-6.5-69-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-69-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-69-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-69-1
QUANTITY
TNM3-6.5-69-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-69-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-69-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall2.717" (69.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-69-1
TNM3-6.5-69-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-69-1
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 14 POS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 18POS .050 SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 9C datasheet.pdf