Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-77-1
TNM3-6.5-77-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-77-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 77MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-77-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-77-1
QUANTITY
TNM3-6.5-77-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-77-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-77-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.031" (77.00mm)
Length - Overall3.031" (77.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-77-1
TNM3-6.5-77-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-77-1
CONN FERRULE STRAIGHT DB37/50 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 300PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM PCB datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FLEXWIRE CABLE-10/ SM datasheet.pdf
IC RFID 128BIT 330PF ANIMAL BUMP datasheet.pdf